Дома Македонски спорт Мак баскет Србија стана светски шампион во баскет 3×3

Србија стана светски шампион во баскет 3×3


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Репрезентацијата на Србија е новиот шампион во баскет 3×3 откако во финалето кое се одигра вчера беа подобри од Литванија со 21:16.

Светското првенство се одигра во Белгија, а на него Србите покажаа маестрална игра и на крајот заслужено се радуваа на титулата. Турнирот го заврши без ниту еден пораз.

Во утешното финале и мечот за трето славеше Франција против домаќинот Белгија со 18:17. Во женска конкуренција титулата ја освои Франција која во финалето беше подобра од Канада со 16:13, бронзата заврши кај Кина.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак баскет

Проверете

Сити сака да го „украде“ суперталентот на Милан

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Во младинските катего…