Дома Видео Срамно однесување на синот на Диего Симеоне 🎥

Срамно однесување на синот на Диего Симеоне 🎥

Aтлетико Мадрид со 3:1 во саботата славеше против Реал Мадрид, а од ВИП ложата овој натпревар го следеше еден од синовите на Диего Симеоне кој имаше примитивно однесување.

Симеоне има три сина, а Џанлука е средниот кој игра фудбал за шпанскиот третолигаш Туделано и често пати ги гледа натпреварите на „Ванда Метрополитано“ од ложата на стадионот.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Сега беше забележан како со непримерен гест се обраќа кон фановите на Реал Мадрид.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Турам до Мбапе: Многу добро знаеш зошто не потпишав за ПСЖ

Маркус Турам ова лето беше слободен агент и имаше неколку понуди на маса, а Французинот се…