Дома Фудбал Останато Спремна листата од 20 клубови кои ќе играат во Суперлигата?

Спремна листата од 20 клубови кои ќе играат во Суперлигата?

Новоформираното фудбалско натпреварување, Суперлигата го подели фудбалскиот свет, но проектот оди напред.

12 европски гиганти ја основаа новата Суперлига, а планот е во неа да учествуваат 20 клубови секоја година.

Баерн Минхен, ПСЖ и Борусија Дортмунд одбија да влезат во овој проект, но медиумите веќе ја објавија листата на 20-те клубови кои треба да учествуваат во првата сезона.

Тоа се Монако и Лион од Франција, ПСВ и Феенорд од Холандија, Наполи од Италија. Што се однесува од Олимпијакос, Шахтјор и Базел се ушт е на ниво на шпекулација.

Манчестер Сити

Манчестер Јунајтед

Ливерпул

Арсенал

Челзи

Тотенхем

Јувентус

Интер

Милан

Реал Мадрид

Барселона

Атлетико Мадрид

Монако

Лион

Фејенорд

ПСВ Ајндховен

Наполи

Шахтјор ​​Доњецк

Базел

Олимпијакос

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Прва изјава на Чурлинов по потписот за Барнли

Репрезентативецот на Македонија Дарко Чурлинов од денес и официјално е нов играч на англис…