Дома Луд Спорт Спортска трагедија: Почина млад мотоциклист после пад од мотор

Спортска трагедија: Почина млад мотоциклист после пад од мотор

19 годишниот Мото 3 возач Џејсон Дупаские им подлегна на повредите и почина по синоќешниот страшен инцидент во Муџело.

Швајцарскиот возач по падот на патеката останал без свест, по што беше префрлен со хеликоптер во болница, а во текот на минатата ноќ заврши на операција, која не успеа да ја преживее поради компликации на главата.

Инцидентот на патеката се случи во завршницата од квалификациите, кога Дупаские загуби контрола врз моторот и падна. Позади него Сасаки се обиде да го избегне и исто така изгуби контрола врз моторот, но не заработи потешки повреди.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Балак во ноќен клуб, пред него атрактивни танчерки, а тој гледа Челзи – Сити 🎥

Фудбалот е најважната споредна работа на светот, а доказ за тоа е и ова видео кое стана хи…