Дома Македонски спорт Мак баскет Спортист на годината 2017: Заборски и Симовска најдобри во категоријата млади спортисти (ФОТО)

Спортист на годината 2017: Заборски и Симовска најдобри во категоријата млади спортисти (ФОТО)

Во рамки на манифестацијата за Спортист на годината, во организација на Агенцијата за млади и спорт, започна поделбата на наградите за најдобрите.

Имено, во категоријата најдобар млад спортист, епитетот најдобар го понесе каратистот Петар Заборски, во конкуренција на Елиф Елмас и Филип Кузмановски.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Во женска категорија во истата конкуренција, за најдобра млада спортистка е избрана каратистката, Симона Симовска.

За најуспешен женски тим наградата им припадна на македонските ракометни кадетки.

Во продолжение ги очекуваме и другите награди…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак баскет

Проверете

Врескаше и плачеше од болка: Атлетичарка падна од пет метри и заработи страшна повреда 🎥

Ужасна сцена беше видена на Светското првенство атлетко во Глазгов. Француската натпревару…