Дома Топ вести Спектакуларна трампа: Барса го дава Гризман за Нејмар

Спектакуларна трампа: Барса го дава Гризман за Нејмар

Минатото лето Барселона плати 120 милиони евра за Гризман, но Французинот се уште не го покажа својот квалитет на „Камп Ноу“.

Гризман требаше да биде големо и долгорочно засилување за Каталонците, но не се снаоѓа баш најдобро на „Камп Ноу“, а навивачите немаат трпение.

Во шпанските медиуми се шпекулира дека Гризман би можел по само една сезона да ја напушти Барселона, а каталонски „Спорт“ објави дека Французинот не е задоволен со ситуацијата.

Наводно, интерес за Гризман покажаува ПСЖ кој со години се обидува да го ангажира, па парижаните сигурно ќе сакаат да го купат ако Французинот реши да ја напушти Барселона.

Познато е дека Барса е силно заинтересирана за услигите на Нејмар, па можно е да дојде до трампа помеѓу двете скапи ѕвезди.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Баерн со комичен погодок успеа да го сруши Дортмунд и да дојде до нова титула 🎥

Баерн Минхен во својата богата ризница на трофеи вечерва додаде уште еден и тоа оној намен…