Дома Останати Со повеќе од 1800 дронови се направи неверојатен спектакл на отварањето на ЛОИ 🎥

Со повеќе од 1800 дронови се направи неверојатен спектакл на отварањето на ЛОИ 🎥

Денес официјално беа отворени Олимписките игри во Токио.

Свечената церемонија беше без гледачи како што ќе бидат и комплетните игри, сепак спектаклот неизостана.

Најголемо внимание привлече спектаклот со дроновите. Точно 1.824 дронови беа употребни за над стадионот да се направи фантастична слика.

Прво беше исрцтано логото на Токио2020, а потоа и земјината топка. Олимпискиот оган го запали Наоми Осака.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Потпретседателот на Барса: Секоја чест за Перез, Реал може да ги донесе Халанд и Мбапе

Економскиот потпретседател на Барселона, Едуард Ромеу имаше само пофални зборови за претсе…