Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Со ЛГБТ знаме и маица „спасете ја Украина“ го прекина натпреварот Португалија – Уругвај

Со ЛГБТ знаме и маица „спасете ја Украина“ го прекина натпреварот Португалија – Уругвај


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Натпреварот Португалија – Уругвај беше кратко прекинат непосредно пред голот на Роналдо за водство.

На теренот влезе активист со ЛГБТ знаме, но и маица на која пишува „спасете ја Украина“. Навивачот брзо беше соборен, но доволно остана за да привлече внимание.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Леброн: Јас сум најдобриот кој ја играл оваа игра

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Леброн го сруши реко…