Дома Фудбал Останато Сопругата на Мората објасни што значи начинот на кој Шпанецот ги слави головите

Сопругата на Мората објасни што значи начинот на кој Шпанецот ги слави головите

Алваро Мората одлично ја започна својата втора епизода во дресот на Јувентус.

Мората до сега постигна три гола, а во победата над Динамо Киев беше двоен стрелец.

Шпанецот го привлече вниманието со необичниот начин на кој ги прославуваше головите, па многумина се прашаа за што се работи.

Прославата на Мората претставува „ланецот“ кој во врзува неговото семејство бидејќи Мората во меѓувреме се ожени со неговата сопруга Алиса Кампело и доби три деца.

Инаку, Мората по трет пат татко стана пред неколку недели токму во деновите кога стана фудбалер на Јувентус.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Одговор од Неапол на шокантната изјава на Кабрини: Ако Песото беше во Наполи немаше да се фрли од зграда

Диего Марадона го напушти овој свет пред шест дена, но за него и понатаму се пишува и се о…