Дома Фудбал Англија Солскјер: Понекогаш го молам Кавани помалку да трча

Солскјер: Понекогаш го молам Кавани помалку да трча

Едисон Кавани игра добро во Манчестер Јунајтед.

Искусниот Уругваецот во натпреварот против Фулам го постигна неговиот петти гол во сезоната. Менаџерот на „црвените ѓаволи“, Оле Гунар Слскјер е задоволен од играта на 33 годишниот напаѓач, но често знае да го изнервира затоа што оди на крило и премногу трча.

„Понекогаш сум фрустриран кога оди на страна затоа што тој е играч кој сакате да го имате во казнетиот простор. Исто така понекогаш го молам помалку да трча“, изјави Солскјер.

Меѓутоа Кавани секогаш бил таков, секогаш даваше се од себе за тимовите за кои играше и не е чудно што е помеѓу најдобрите напаѓачи веќе десетина години.

Ќе потсетиме Кавани играше уште за ПСЖ, Наполи и Палермо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Ситуацијата поради која навивачите на Звезда долго ќе жалат

Екипата на Милан некако успеа да ја елиминира Црвена Звезда и да го осигура пласманот во о…