Дома Луд Спорт Славниот клуб испадна од елитата, навивачите ги нападнаа играчите на терен (видео)

Славниот клуб испадна од елитата, навивачите ги нападнаа играчите на терен (видео)

Славниот унгарски клуб Дебрецин испадна од најсилната лига во понизок ранг, а тоа ги налути навивачите на клубот.

Неуспехот на унгарскиот тим предизвика бес кај навивачите, кои по мечот влегоа на теренот со намера да се пресметаат со фудбалерите, па ги навредуваа, туркаа и тргнаа да им ги соблекуваат дресовите, по што мораше да реагира и полицијата.

Испаѓањето на Дебрецин е голем шок во Унгарија, посебно ако се земе во предвид дека минатата сезона ја завршија на третото место.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Тоа е Дејвид Бекам: Од една објава на Инстаграм доби 300.000 долари и часовник од 5.000 долари (ФОТО)

Дејвид Бекам сигурно е еден од најпознатите спортисти на сите времиња. Бекам играчката кар…