Дома Фудбал Англија Сколс порачува: Обложете се на Ливерпул!

Сколс порачува: Обложете се на Ливерпул!

Легендата на Манчестер Јунајтед, Пол Сколс е најголем критичар на својот клуб во последно време и секогаш искрено и отворено говори за проблемите на „црвените ѓаволи“.

Сколс ги предупреди фановите да немаат големи очекувања од дербито со Ливерпил и објасни зошто смета дека „црвените“ ќе го добијат натпреварот.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


„Ако се обложувате, обложете се на Ливерпул. Гледам толку многу конфузија во Јунајтед. Мурињо не беше доволно практичен во претсезоната и на стартот од сезоната. Има толку многу конфузија и двоумење за тоа кој треба да игра од стартот. Она што беше препознатливо за Мурињо во Челзи беше тоа што користеше 13 или 14 играчи секоја недела. Тој никогаш не одмораше играчи дури и ако се работи за Лига куп. Во Јунајтед се уште се наоѓа во период на адаптација, ќе му биде потребно уште време за да види што е најдобро. Овој негов тим се уште нема свој идентитет“, истакна Сколс.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Баерн Минхен ја купува ѕвездата на Лајпциг

Манчестер Јунајтед и Баерн Минхен на лето ќе водат голема битка за ѕвездата на Лајпциг и ш…