Дома Луд Спорт Скандал: Ѓоковиќ удрен со шише во глава🎥

Скандал: Ѓоковиќ удрен со шише во глава🎥

Голем скандал се случи на мечот меѓу Новак Ѓоковиќ и Корентин Муте на Мастерсот во Рим.

Српскиот тенисер победи и се пласираше во третото коло,  а после мечот беше погоден со шише од трибините.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Ноле добил шише во глава од еден од фановите кои се обидувале по секоја цена да дојдат до автограм, но ударот не бил воопшто наивен, па Србинот падна на земја.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Историјата е испишана: Леверкузен влезе во друштво на Јувентус, Милан и Арсенал

Баер Леверкузен денес во последното коло славеше победа од 2:1 против Агусубург и така ост…