Дома Фудбал Англија Скандал: Се степале две ѕвезди на Манчестер Јунајтед!

Скандал: Се степале две ѕвезди на Манчестер Јунајтед!

Медиумите на Островот денес пишуваат за скандал на тренингот на Манчестер Јунајтед.

Според информациите на голем број медиуми во четвртокот дошло до физичка пресметка на тренингот на Манчестер Јунајтед. Во текстот исто така се потенцира дека не станува збор за било кој тука за две големи ѕвезди на тимот.

Ситуацијата според опишувањата не била пријатна, а се случила некаде пред самиот крај, па се било смирено кога фудбалерите заминале во соблекувалната.

Имињата на фудбалерите засега не се откриваат, но очигледно дека во тимот владее тензија и разочарување поради уште една разочарувачка сезона, а дека работите не функционираат беше доказ и последниот натпревар против Брајтон кој Јунајтед го загуби со 4:0.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Шоу на Батлер, Мајами се избори за мајсторка со Бостон!

Eкипата на Мајами славеше со 111:103 на гостувањето кај Бостон и така изедначи на 3:3 во ф…