Дома Фудбал Италија Скандал во Италија: Отворена истрага против Франческо Тоти!

Скандал во Италија: Отворена истрага против Франческо Тоти!


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Медиумите во Италија пишуваат за можен голем скандал во кој е вклучен легендарниот Франческо Тоти.

Тоти наводно е осомничен за перење на пари и бил вклучен во сомнителен банкарски трансакции и сега се прегледуваат неговите банкарски сметки.

Италијанските медиуми наведуваат дека Тоти во август префрлил 80.000 евра на пензионерка, а истиот ден идентичен износ бил исплатен и до пријател на поранешниот фудбалер.

Се издвојуваат тие две трансакции, но постојат уште неколку сомнителни со што се достигнува и до сума од милион евра. Во работата бил вклучен пријател на Тоти кој е сопственик на неколку казина во Лас Вегас, Монте Карло и Лондон.

Во јавноста се огласија менаџерите на Тоти отфлувајќи ги сите обвинувања, сепак ќе треба да се почека да се види што ќе покаже истрагата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Јокиќ со нов фантастичен трипл-дабл во победата на Денвер 🎥

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Никола Јокиќ одигра уште еден одличен натпре…