Дома Фудбал Лига на шампиони Сити доминираше, но Мбапе го отвори резултатот во Манчестер! 🎥

Сити доминираше, но Мбапе го отвори резултатот во Манчестер! 🎥

Манчестер Сити цело прво полувреме беше подобриот тим во дербито против ПСЖ, но на стартот од второто полувреме Мбапе ги казни промашувањата на „граѓаните“.

Сити издоминира во првите 45 минута, ПСЖ единствената прилика во тој дел ја имаше токму преку Французинот. Ако промаши во првиот дел, не погреши на самиот старт. После само четири минути игра во второто полувреме Мбапе го матираше Едерсон и донесе предност за својот тим.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Лапорта: Против Баерн треба да ја заштитеме честа

Неколку часа пред одлучувачкиот дуел со Баерн Минхен во ЛШ, претседателот на Барселона Жоа…