Дома Луд Спорт Синот на Роналдо отвори Инстаграм профил: За еден ден скоро милион следбеници (фото)

Синот на Роналдо отвори Инстаграм профил: За еден ден скоро милион следбеници (фото)

Синот на еден од најпопуларните фудбалери во светот, Кристиано Роналдо отвори Инстаграм профил и за само еден ден веќе има скоро милион следбеници.

Роналдо Јуниор има само три објави. Најпрво објави едно видео, а потоа две фотографии.

Првата е со славниот татко и семејството во када, а втората со Георгина од модната недела во Милано. На првата фотка доби 250.000 лајкови, а на втората 400.000 лајкови.

Неговиот татко е најпопуларната личност во светот на Инстаграм, па му дозволи на својот син на 9 години да влезе во светот на социјалните мрежи.

View this post on Instagram

🛀❤

A post shared by @ minicristianoronaldo2010 on

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Карачиќ: Столе е фраер од скопскиот асфалт, еден ден се гледам себе пак во Вардар!

Ракометниот реномиран сајт „Балкан Хендбол“ во овој период прави интервјуа со ракометарите…