Дома Видео Силен дожд во Бергамо, Дилета во проблем

Силен дожд во Бергамо, Дилета во проблем

Аталанта синоќа на свој терен го победи Наполи со 2:0, а овој натпревар го одбележи и силнното невреме во финишот од натпреварот.

Во Бергамо овие денови имаше високи температури, па многумина беа изненадени од синоќешниот силен дожд.

Имено, во самиот финиш од натпреварот големо невреме го погоди овој град, а со тоа и стадионот на Аталанта.

Новинарката Дилета Леота покажа каква поплава имаше на трибините, а потоа целата наводената влезе во новинарската ложа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

„Играчите со диктатор како Мурињо се однесуваат како овци“

Поранешниот фудбалер на Ливерпул Стен Колмор го нарече Жозе Мурињо диктатор. Колмор денес …