Дома Луд Спорт Се сруши трибина на кошаркарски меч во Египет – има повредени🎥

Се сруши трибина на кошаркарски меч во Египет – има повредени🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓На кошаркарскиот натпревар од египетскиот Суперкуп меѓу Ал Ахли и Ал Итихад, се случи голем инцидент откако се сруши дел од трибината.

Во салата „Хасан Мустафа“ во Александрија натпреварот е прекинат при резултат 66:45 за Ал Итихад, кога попушти конструкцијата на трибината и се урна.

Според информациите интервенирало 21 амбулантно возило, а вкупно 72 лица се повредени.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Кузмановски се сели кај Миркуловски?!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Според информациите …