Дома Фудбал Лига на шампиони Се сеќавате на побрз гол на една резерва? Еве како Винисиус погоди за 15 секунди ?

Се сеќавате на побрз гол на една резерва? Еве како Винисиус погоди за 15 секунди ?

Винисиус вечерва го врати Реал Мадрид во игра со голот за 2:3.

Младиот фудбалер на „кралевите“ влезе во игра и гол постигна после точно 15 секунди по влегувањето во игра. Ова сигурно е еден од најбрзо постигнатите голови на еден резервен фудбалер во историјата на фудбалот.

Според податоците на „Опта“ која со статистички податоци се занимава од сезоната 2006/2007 ова е најбрзо постигнатиот гол на еден резервен фудбалер од таа сезона наваму.

Винисиус во игра влезе на местото на Лука Јовиќ украде една топка и ја затресе мрежата

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Одговор од Неапол на шокантната изјава на Кабрини: Ако Песото беше во Наполи немаше да се фрли од зграда

Диего Марадона го напушти овој свет пред шест дена, но за него и понатаму се пишува и се о…