Дома Фудбал Останато Се сеќавате на „големата ѕвезда“ Габи-гол? – Оваа негова глума ќе ве насмее до солзи! (ВИДЕО)

Се сеќавате на „големата ѕвезда“ Габи-гол? – Оваа негова глума ќе ве насмее до солзи! (ВИДЕО)

Габи-гол е фудбалер од кого Европа имаше огромни очекувања кога го напушти Бразил, но се покажа како големо промашување.

Најавуван беше како идна ѕвезда, но ништо од тоа не исполни. На крајот после неуспешната авантура се врати во Бразил. Сега на натпреварот помеѓу Атлетико и Фламенго (1:1) се прослави со еден неславен потег.

Коментар за ваква глума не е потребен…

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Роналдо со новата фризура разбуди носталгија кај навивачите на Манчестер Јунајтед (ФОТО)

Кристиано Роналдо вчера на социјалните мрежи ја покажа неговата нова фризура. Португалецот…