Дома Топ вести Се појави снимка: Таткото на Меси на состанок со Лапорта! 🎥

Се појави снимка: Таткото на Меси на состанок со Лапорта! 🎥


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Иако Жоан Лапорта не беше оптимист во својот јавен настап за враќањето на Меси (ТУКА), сега таткото на Аргентинецот беше забележан на состанок со Аргентинецот.

Дел од шпанските медиуми веќе пренесуваат и дека Барселона добила финаниски „амин“ за да го го регистрира Меси.

„Меси сака да се врати во Барселона и јас би го сакал тоа. Можам да кажам дека целиме кон такво нешто. Наскоро ќе знаете што ќе се случува“, изјави Жорге Меси.

Се оценува дека состанокот поминал позитивно.

„Тешко е, правиме се што можеме, но не знам дали тоа ќе биде доволно“, гласеше последната изјава на Лапорта на оваа тема, меѓутоа таа беше дадена пред овој состанок.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Барселона ја сака ѕвездата на Јувентус

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Адриан Рабио ова лето…