Дома Фудбал Лига на шампиони Се појави снимка: Еве што направи Роналдо (видео)

Се појави снимка: Еве што направи Роналдо (видео)

0

Црвениот картон на Кристиано Роналдо против Валенсија и неговите солзи го обиколија светот.

Судијата Феликс Брих му покажа директен црвен катртон на Португалецот после еден дуел без топка со Муриљо.

Сега се појави и снимка на која се гледа како Муриљо паѓа после дуелот со Роналдо, а овој му приоѓа и го фаќа за глава.

Видете и проценете сами дали искучувањето е престрого!


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Венгер до Зидан: Ако сакаш да работиш на највисоко ниво оди во Премиер лигата

Oва лето Зинедин Зидан го шокираше фудбалскиот свет кога после освојувањето на третата тит…