Дома Фудбал Англија Се појави видео од тепачката помеѓу Рој Кин и навивачот на Арсенал 🎥

Се појави видео од тепачката помеѓу Рој Кин и навивачот на Арсенал 🎥

Продолжена е сускатап остапка помеѓу легендата на Манчестер Јунајтед, Рој Кин и 43-годишниот навивач на Арсенал, Скот Лав.

Двајцата се степаа минатата година по победата на Арсенал над Манчестер Јунајтед од 3:1. Наводно навивачот го налутило тоа што Кин кој работи како стручен коментатор гестикулирал кон навивачите на Арсенал во текот на натпреварот.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Исто така тој потенцираше дека му се обратил на него да се „најдат надвор“.

На социјалните мрежи сега се појави и видео од таа тепачка.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Официјално: Пјер-Емерик Обамејанг ќе игра во Саудиска Арабија

Екипата на Ал Кадсија на својата официјална веб-страница објави дека потпиша договор со на…