Дома Фудбал Останато Се појави видео од Нејмар и Роналдо во боксерски ринг (ВИДЕО)

Се појави видео од Нејмар и Роналдо во боксерски ринг (ВИДЕО)

0

Двете суперѕвезди се пробаа во друг спорт.

Додека се уште се шпекулира во кој клуб Бразилецот ќе ја продолжи кариерата, самиот фудбалер изгледа дека го интересираат и други работи.

Заедно со Кристиано Роналдо одлучија да го заменат фудбалскиот терен со боксерски ринг, па така имавме прилика да ги видиме и во вакво издание.

Се уште не е јасна причината поради што Нејмар и Роналдо симулираат боксерска борба, првите информации се дека ова е снимање за реклама која ја промовира гигантот во Португалија „МЕО“.

Сега е објавен само дел, а наскоро ќе биде достапно и целото видео.

 

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Навивачка на Звезда помеѓу толпа навивачи го крена горниот дел и покажа се (ВИДЕО)

Вчера Црвена Звезда забележа одличен резултат и на гости против Јанг Бојс одигра 2:2. Во Б…