Дома Останати Се најавува нов спектакл: Борба на Конор и Мејведер на јахта!?

Се најавува нов спектакл: Борба на Конор и Мејведер на јахта!?

Конор Мекгрегор беше нокаутиран од Поарие, но Ирецот секако дека и понатаму ќе биде во центарот на вниманието.

По овој пораз на Конор тешко е да се верува дека ќе дојде до толку посакуваниот за јавноста реванш Конор – Кабиб. Кабиб официјално е во пензија и од него нема никакви најави дека сака да се врати и да се бори, а и да се враќа неколку борци имаат предност пред Конор за борба со шампионот во оваа категорија.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Но, затоа Конор може да биде дел од нов спектакл иако нема да биде официјален.

Според последните информации можна е борба на супер лускузна јахта помеѓу Мејведер и Мекгрегор. И ова би било реванш затоа што двајцата имаа борба пред неколку години, тогаш победи Мејведер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Ѓоковиќ рутински во полуфинале

Новак Ѓоковиќ се пласираше во полуфиналето на турнирот во Женева, откако со 2:0 го совлада…