Дома Фудбал Серхио Роберто позитивен на коронавирус

Серхио Роберто позитивен на коронавирус

Фудбалерот на Барселона, Серхио Роберто е позитивен на коронавирус, објави каталонскиот клуб.

Играчот се наоѓа во самоизолација и не покажува симптоми на болеста, а сите кои биле во контакт со него во последните денови исто така мораат да одат во самоизолација.

Среќа во несреќа за Барселона е е што Серхио Роберто не е на тренинзите од 21. Неомври кога се повреди во натпреварот против Атлетико Мадрид.

Роберто заработи повреда на мускулот на десната нога и мора да мирува осум дена, односно нема да биде на теренот се до Нова Година.

Барселона вечерва игра натпревар од Лигата на шампионите против Френцварош и може да го обезбеди првото место во групата. До сега Каталонците немаа многу проблеми со коронавирусот, заразени беа само Пјаниќ, Умтити и Тодибо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Челзи го отпушти Лампард!

Френк Лампард доби отказ во Челзи после 18 месеци поминати во клубот. Денес раководството …