Дома Останати Тенис Сензација во Шангај: Еден од најдобрите тенисер во светот изгуби од 122. на АТП листата!

Сензација во Шангај: Еден од најдобрите тенисер во светот изгуби од 122. на АТП листата!

Aмериканецот, Брендон Накашима приреди големо изненадување на турнирот во Шангај победувајќи го Холгер Руне.

Накашима во овој момент е 122. тенисер во светот и успеа да слави против Руне кој е петти тенисер на АТП листата.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Посебно импресивен е начинот на кој Накашима дојде до победата, Данецот освои само само два гема. Првиот сет заврши со 6:0, вториот со 6:2. За Накашима ова беше прва победа против тенисер од топ 10 на АТП листата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Медиумите по потписот го потсетија Ракитиќ на изјава до 2006 година

Хрватскиот ветеран Иван Ракитиќ и официјално беше претставен како нов фудбалер на Хајдук о…