Дома Луд Спорт Семејна драма на Нејмар: Обид да ги киднапираат девојката и ќерката

Семејна драма на Нејмар: Обид да ги киднапираат девојката и ќерката

Бразилскиот фудбалер Нејмар е во шок откако денеска во неговата татковина имало обид да се киднапираат неговата ќеркичка и девојката Бруна.

Обидот се случил во утринава во Сао Пауло, а за време на упадот на киднаперите во домот на Бруна Бјанкарди биле нејзините родители. Тие од полицијата биле пронајдени врзани, но не биле повредени.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Осомничените киднапери, од кои двајца биле вооружени, ги барале Брунa и нејзината ќерка, но тие не биле дома, а не бил ниту Нејмар.

„Тажен ден, добив две лоши вести. Првата е нападот што го доживеаја родителите на Бруна, но фала богу се беше во ред. Второ, дознав за смртта на една другарка, Господ да ја пречека Луана со раширени раце. Мое сочувство до нејзиното семејство“, напиша Нејмар на социјалните мрежи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

По Италијанец – Србин на клупата на Брера!

Управата на ФК АП Брера Струмица за шеф на стручниот штаб го именуваше Бојан Круљ од Србиј…