Дома Останати Ракомет Светските шампиони во најсилен состав доаѓаат во Скопје

Светските шампиони во најсилен состав доаѓаат во Скопје

Николај Јакобсен, селекторот на Данска го објави спиосокот за двомечот со Македонија во рамки од квалификациите.

Јакобсен во најсилен состав ќе допатува во Скопје. Првиот натпревар се игра на 11. март во СЦ „Борис Трајковски“, а реваншот е закажан за три дена подоцна во Данска. Треба да споменеме дека натпреварот на 11. март ќе биде деби на Кире Лазаров на селекторската позиција.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Oфицијално: Раул го продолжи договорот со ПСЖ

Поранешниот селектор на Македонија и тренер на Вардар ја продолжи соработката со Пари Сен …