Дома Фудбал Германија Сане доби клоца од Тухел на првиот тренинг🎥

Сане доби клоца од Тухел на првиот тренинг🎥


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Новиот тренер на Баерн Минхен, Томас Тухел денес го одработи првиот тренинг со Баварвите.

Иако на треингот присуствуваа само оние кои што немаат обврски со своите репрезентации, сепак Тухел се обиде да помине во добра и опуштена атмосфера.

 На тренинзите се врати и Лерој Сане, кој извесно време беше надвор од тимот поради повреда.

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како Тухел го удира Сане во задникот за време на тренинг, се разбира на шега.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Луис Енрике фаворит за тренерското столче во ПСЖ

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Кристоф Галтие сино…