Дома Фудбал Останато Сампдорија испратила понуда за Станковиќ

Сампдорија испратила понуда за Станковиќ

Славниот српски фудбалер кој пред две години започна самостојна тренерска кариера работи одлично на клупата на Црвена Звезда, а сега се пишува дека добил понуда од Серија А.

Наводно Сампдорија сака да му даде шанса на Станковиќ во Италија. Репрезентативната пауза Станковиќ ја искористи да одмори токму во Италија, а во Сампдорија тоа го искористиле за да му достават понуда.

Српските медиуми пишуваат дека Станковиќ засега ја одбил понудата на Сампдорија. За помалку од две години со Звезда Станковиќ освои две титули во првенството и додаде еден куп. Минатата сезона во Лигата на Европа ја помина групната фаза за во нокаут фазата да биде елиминиран од Милан.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Фудбалерот кој го испровоцира црвениот картон на Нуњез добивал закани по живот

Дарвин Нуњез нема по добро да го памети мечот против Кристал Палас, откако доби црвен карт…