Дома Фудбал Останато Самир Насри цела година не можеше да пронајде клуб, па најде друга работа

Самир Насри цела година не можеше да пронајде клуб, па најде друга работа

Самир Наси е еден од оние играчи за кои важи дека никогаш не го исполнија својот потенцијал, му се предвидуваше голема кариера. Играше Насри одлично добар период, но не очекувањата беа поголеми.

Кога беше на врвот на кариерата имаше неколку скандали, па потоа исчезна од фудбалската сцена.

Неговиот последен ангажман беше во Андерлехт од каде што си замина пред една година и од тогаш не пронајде нов клуб.

Се поврзуваше со неколку клубови, но ништо не се случи па сега ќе работи како стручен коментатор на телвизијата „Канал+“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Пеле со видео порака ги успокои фановите🎥

Бразилската фудбалска легенда, Пеле продолжува со рехабилитацијата после операцјата која ј…