Дома Фудбал Англија Салах после повредата: Нема шанси да го пропуштам финалето!

Салах после повредата: Нема шанси да го пропуштам финалето!

Мохамед Салах вчера се повреди во финалето од англискиот ФА Куп во кој Ливерпул дојде до трофејот после подоброто изведување на пенали (6:5). Салах мораше да биде заменет во првото полувреме поради повреда.

Оваа повреда на Салах ги загрижи „црвените“ кои се „исплашија“ дека за Египќанецот сезоната е завршена и нема да игра во финалето од Лигата на шампионите против Реал Мадрид на 28. мај.

Сепак, Салах ги израдува навивачите со одлични вести.

„Се е во ред, ќе играм. Нема шанси да го пропуштам финалето“, изјави Салах.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Шоу на Батлер, Мајами се избори за мајсторка со Бостон!

Eкипата на Мајами славеше со 111:103 на гостувањето кај Бостон и така изедначи на 3:3 во ф…