Дома Фудбал Останато Сагата продолжува: Мбапе спреми тужба за ПСЖ

Сагата продолжува: Мбапе спреми тужба за ПСЖ

Килијан Мбапе ова лето како слободен агент го напушти ПСЖ, но очигледно се уште има нерасчистени сметки со поранешниот клуб.

Медиумите пишуваат дека ПСЖ се уште не му ги исплатил парите за бонус, односно околу 100 милиони евра, а Мбапе не планира да им го прости долгот.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


ПСЖ не сака да ги уплати парите затоа што смета дека веќе потрошил премногу пари на развојот на Мбапе, а францускиот голгетер си ги сака парите кои му следуваат според договор.

Мбапе планира да поднесе тужба веднаш по Европското првенство и преку суд да си ги добие парите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

ПСЖ не сака да плати 130 милиони, Челзи спрема понуда за Осимен

Фудбалерот на Наполи, Виктор Осимен е eден од најбараните на фудбалскиот пазар и ова лето …