Дома Фудбал Останато Роналдо ќе ја предводи Португалија на ЕП

Роналдо ќе ја предводи Португалија на ЕП

Селекторот на фудбалската репрезентација на Португалија, Роберто Мартинез, го објави поширокиот список на играчи за претстојното Европско првенство.

Португалија е во групата „Ф“ со Чешка, Турција и Грузија,а и на овој турнир повторно ќе биде предвидена од ветеранот Кристиано Роналдо.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Голмани: Диого Коста, Хозе Са, Руи Патрисио.

Одбрана: Антонио Силва, Данило Переира, Диого Далот, Гонкало Игнасио, Жоао Кансело, Нелсон Семедо, Нуно Мендес, Пепе, Рубен Диас.

Среден ред: Бруно Фернандеш, Жоао Невес, Жоао Палиња, Отавио Монтеиро, Рубен Невес, Витиња.

Напад: Бернардо Силва, Кристијано Роналдо, Диого Жота, Франциско Консеисао, Гонкало Рамос, Жоао Феликс, Педро Нето, Рафаел Леао.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Во Реал Мадрид немаат дилеми кој ќе биде капитен по Начо

Шпанскиот фудбалер Начо Фернандез вчера прифатил двегодишна соработка од Ал Кадсија и таму…