Дома Луд Спорт Роналдо се ожени по трет пат📷

Роналдо се ожени по трет пат📷

Поранешниот бразилски фудбалер Роналдо се ожени по четврти пат, а негова избраничка овој пат беше манекенката Селина Локс.

Роналдо и Локс имаа веридба во јануари годинава на Карибите, а потоа направиле интимна церемонија во црква на Ибица.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Роналдо и Селина се во врска седум години, а Роналдо, конечно, ја побара за жена додека двајцата беа на летен одмор на Карибите во јануари. 

Ова на поранешниот фудбалер му е трет брак, откако претходно се венчаше со Даниела Цикарели во замок во Франција, како и со студентката по инженерство Марија Беатрис Антони.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

По Италијанец – Србин на клупата на Брера!

Управата на ФК АП Брера Струмица за шеф на стручниот штаб го именуваше Бојан Круљ од Србиј…