Дома Фудбал Англија Роналдо и дружината „нокаутирани“ од Лестер 🎥

Роналдо и дружината „нокаутирани“ од Лестер 🎥

Лестер и Манчестер Jунајтед одиграа возбудлив натпревар со шест гола, а на крајот како победници излегоа домаќините (4:2).

Гостите водеа со голот на Гринву од 19 минута, но домаќините израмнија преку Тилеманс после половина час игра на „Кинг Пауер“ стадионот.

Тој резултат беше актуелен до 78 минута кога Сојунчу реализираше за пресврт и водство на Лестер од 2-1. Во 82 минута Рашфорд изедначи на 2-2, но во следниот напад Лестер преку Варди го врати водството, овој пат од 3-2.

Конечните 4:2 беа дело на Дака во последната минута од мечот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Конте ја потврди лошата ситуација: Имаме 11 достапни играчи

Aнтонио Конте потврди дека поради коронавирусот ситуацијата во соблекувалната на Тотенхем …