Дома Фудбал Останато Роналдо е легенда на Реал, а неговиот син носи дрес од – Барса! 📸

Роналдо е легенда на Реал, а неговиот син носи дрес од – Барса! 📸


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Кристијано Роналдо стана вистинска фудбалска легенда на Реал Мадрид каде што пристигна по трансферот од Реал Мадрид и настапуваше се до трансферот во Јувентус.

Португалецот сруши бројни рекорди во Мадрид, па затоа и денешното видео објавено на социјалните мрежи од страна на неговата партнерка Георгина Родригез привлече посебно внимание.

Имено, на навивачите на Реал Мадрид сигурно не им се допадна тоа што на видеото синот на Роналдо носи дрес од најголемиот ривал на „кралевите“ – Барселона!

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Роналдо доживеа понижување во Саудиска Арабија!

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Ед…