Дома Фудбал Останато Роналдо: Во Манчестер поминував низ лош период, но дознав кои ми се вистинските пријатели

Роналдо: Во Манчестер поминував низ лош период, но дознав кои ми се вистинските пријатели


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Суперѕвездата на Португалија, Кристиано Роналдо зборуваше за медиумите пред почетокот на квалификациите за Европското првенство 2024 година.

Роналдо и овој циклус ќе биде предводник на португалската репрезентација, па проговори за лошиот период во Манчестер Јунајтед како и за трансферот во Саудиска Арабија.

„Манчестер Јунајтед? Кога сме на врвот на планината, не гледаме што има долу. Поминав лоша етапа во кариерата, немам проблем да го признаам тоа. Но животот продолжува. Во тие тешки моменти сфатив кои ми се вистински пријатели“, изјави Роналдо.

„Саудиската лига не е како Премиер лигата, но сум изненаден од позитивниот развој на фудбалот таму. Ако продолжат до планот, во следните години тоа ќе биде 5-та или 6-та најдобра лига во светот“, истакна Португалецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Хаверц пред трансфер во Реал Мадрид

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Германскиот репрезе…