Дома Луд Спорт Роналдињо и Ромарио направија шоу на Копакабана

Роналдињо и Ромарио направија шоу на Копакабана

Легендите Роналдињо и Ромарио веќе подолго време уживаат во пензија, но покажаа дека се уште имаат магија во своите нозе.

Роналдињо се врати на сцена со стил и беше на турнирот во Рио на легендарната плажа Копакабана.

Роналдињо на турнирот играше против тимот предводен од Ромарио, па двајцата покажаа неколку фантастични потези и ја фрлија во „екстаза“ публиката на трибините.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Тен Хаг: Потребни ни се нови играчи, на полувремето сакав да го заменам цел тим

Maнчестер Јунајтед вчера доживеа вистински дебакл на гостувањето кај Брентфорд. Избраницит…