Дома Фудбал Лига на шампиони Родриго: Не можам да зборувам за расправијата со Меси, Реал не ми дозволува

Родриго: Не можам да зборувам за расправијата со Меси, Реал не ми дозволува

Реал Мадрид вчера го победи Наполи со 4:2 во Лигата на шампионите и така остана 100% учинок во групата Ц.

За Реал во листата на стрелци се запишаа четири различни стрелци, а еден од нив беше и Родриго. По натпреварот Бразилецот имаше интересна средба со новинарите.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Помеѓу другото Родриго доби  и прашање за расправијата со Меси во натпреварот помеѓу Аргентина и Бразил.

„Не би можел да зборувам за тоа. Реал не ми дозволува“, кратко со насмевка одговори Родриго.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Нов кикс на Баерн, само реми против Фрајбург

Баерн Минхен освои само бод на гостувањето кај Фрајбург (2:2) и со тоа ја продлабочи криза…