Дома Фудбал Останато Роберто Карлос нов селектор на Косово?

Роберто Карлос нов селектор на Косово?

Репрезентацијата на Косово остана без селектор, а според најавите на медиумите на клупата на оваа селекција би можел да седне Бразилецот Роберто Карлос.

Во косовските медиуми се наведува дека преговорите се во тек, а тоа би бил прв ангажман на Карлос после шест години пауза. Последниот ангажман Карлос го имаше во Делхи Динамос од Индија во 2015 година.

Многу навивачи на Косово и не гледаат премногу со воодушевување затоа што сметаат дека Карлос без разлика што е големо фудбалско име, нема искуство да биде селектор.

Славата Карлос ја стекна како играч на Реал Мадрид каде што одигра 370 натпревари и постигна 47 голови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Лацио му го нанесе првиот пораз на Интер🎥

Лацио и Интер одиграа возбудлив натпревар на „Олпимпико“, домаќините со пресврт дојдоа до …