Дома Фудбал Германија Робен налутен го напуштил стадионот на плувреме!

Робен налутен го напуштил стадионот на плувреме!

Баерн Минхен викендов неочекувано ремизираше против Келн (1:1), но за Анчелоти многу поголем проблем од ремито е однесувањето на Арјен Робен.

Холанѓанецот ги прекрши клупските правила, па сега најверојатно ќе биде суспендиран поради своето неодговорно однесување.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Имено, Робен за прв пат во последните шест месеци беше во стартниот тим на Баварците, но после разочарувачкото прво полувреме Анчелоти го извади од игра и на негово место го стави Томас Милер.

Италијанскиот стратег на пресконференцијата истакна дека Робен е лесно повреден, но денешните информации говорат сосема спротивно.

Германските медиуми тврдат дека Робен се навредил поради фактот што бил изваден од игра и на полувремето го напуштил стадионот во Минхен. Тоа значи и грубо кршење на клупските правила, па останува да видиме дали Баерн ќе го санкционира Холанѓанецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Гасперини донел одлука – се продолжува големата приказна!

Се шпекулираше, подолго време но Џанпјеро Гасперини ќе остане тренер на Аталанта и следнат…