Дома Македонски спорт Мак фудбал Репрезентативците се собраа во Анталија🎥

Репрезентативците се собраа во Анталија🎥

Фудбалската репрезентација на Македонија денеска го има првиот собир во Анталија, во пресрет на пријателските натпревари против Молдавија и против Црна Гора.

Репрезентативците најпрво ќе се соочат против Молдавија на 22 март, додека три дена подоцна ќе играат со Црна Гора.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


„Натпреварите против Молдавија и Црна Гора ни се многу важни во подготовките за следните квалификации, со посебен акцент на зајакнување на добрата атмосфера и заедништво. Треба да бидеме подготвени и мотивирани, иако се работи за пријателски натпревари“, изјави Милевски.

Фото: ФФМ

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Легендата на Арсенал доби дрес од Вардар

Легендарниот фудбалер на Арсенал, Сол Кембел кој во овој период е во Македонија, а во изми…