Дома Фудбал Останато Репрезентативец на Замбија потпиша за Црвена Звезда

Репрезентативец на Замбија потпиша за Црвена Звезда

Фудбалерот од средниот ред на репрезентацијата на Замбија, Кингс Кангва е нов играч на Црвена Звезда.

23-годишниот играч доаѓа од редовите на руски Арсенал Тула. Со Црвена Звезда тој потпиша договор на четири години.

Кангва во кариерата играше за Хапоел Бер Шева во Израел, а потоа за Билдкон од Замбија. Во 2019 година направи трансфер во Арсенал. За репрезентацијата на Замбија постигна два гола.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Финансиската моќ на англиските клубови: Само Челзи во Европа потрошил повеќе од Нотингем

Нотингем Форест, повратникот во Премиер лигата попладнево го потврди трансферот на Морган …