Дома Луд Спорт Репрезентативец на Аргентина можеше да загине на прославата🎥

Репрезентативец на Аргентина можеше да загине на прославата🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Аргентинскиот репрезентативец Родриго де Пол се заннесе во прославата и за малку можеше да заврши трагично.

Фудбалерот на Атлетико беше качен на кровот на автобусот, а во еден момент изгуби рамнотежа и почна да паѓа.

За среќа до него беше Лео Меси, кој веднаш го фати за нога и му помогна да се задржи на нозе.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Болна реакција на водителката кога дозна дека голманот на Малатијаспор е пронајден мртов🎥

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Турскиот голман на М…