Дома Топ вести Реал спреми 50 милиони за дефанзивец на Интер

Реал спреми 50 милиони за дефанзивец на Интер

Реал Мадрид е силно заинтересиран за холандскиот репрезентативец и играч на Интер, Дензел Думфрис.

Холаѓанецот минатата сезона се етаблираше во еден од најдобрите десни бекови, па го привлече вниманието на многу европски гигати.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Анчелоти сака да ја засили десната бековска позиција и смета дека 27-годишниот Холанѓанец ќе биде идеално решение за таа позиција.

Интер има финансиски проблеми, па доколку пристигне понуда од 50 милиони евра е спремен да го продаде на лето.

Реал нема проблем да ја плати таа сума и сака што поскоро да постигне начелен договор со агентот на дефанзивецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Италијанските гиганти го сакаат дефанзивецот на Челзи

Рома и Наполи се силно заинтересирана за младиот дефанзивец на Челзи, Тревор Чалоба, прене…