Дома Фото Реал Мадрид после натпреварот против Бетис доби нов грб 📷

Реал Мадрид после натпреварот против Бетис доби нов грб 📷

На синоќешниот натпревар помеѓу Бетис и Реал Мадрид имаше многу контроверзни одлуки на судиите.

Реал славеше на тешкото гостување, најмногу благодарение на одлуките од ВАР собата, а во Шпанија денеска има бура од реакции за одлуките на судијата Рикардо Де Бургос.

Ова не е прв пат ВАР да му “помага“ на шпанскиот великан, па на Твитер “осамна“ и новиот грб на Реал. Многумина, најмногу фанови на Барселона, после синоќешниот натпревар на социјалните мрежи веднаш започнаа да пласираат разни фотомонтажи за “големата љубов“ помеѓу ВАР и Реал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фото

Проверете

Гатузо: Нов договор? Сакам да се чувствувам слободен

Тренерот на Наполи Џенаро Гатуз, до крајот на годината, ќе го продолжи договорот со клубот…