Дома Топ вести Реал Мадрид нуди 80 милиони и Себаљос за Обамејанг

Реал Мадрид нуди 80 милиони и Себаљос за Обамејанг

1

Арсенал ќе треба да вложи многу напор за да го задржи Пјер Емерик Обамејанг на „Емирати“ во зимскиот преоден рок, пренесуваат шпанските медиуми.

Имено, „Дон Балон“ пренесува дека Реал Мадрид е сериозно заинтересиран за африканскиот напаѓач и веќе прави план како да го донесе на „Сантиаго Бернабеу“.

„Кралевите“ се спремни да понудат 80 милиони евра плус Дани Себаљос за да го добијат потписот на Обамејанг.

Тимот на Зидан има проблем со реализиацијата и стерилноста во нападот оваа сезона, па во Обамејанг гледаат идеално засилување.

Африканецот е исклучително ефикасен, па во дресот на „топџиите“ постигна 46 гола на 70 одиграни натпревари.

Обајемахг никогаш не ја криел желбата дека сака да заигра за Реал Мадрид, па и самиот ќе инсистира Арсенал да ја прифати понудата.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Шок на тренингот на Баерн: Ковач помислил дека ѕвездата на тимот добил срцев удар! (ФОТО)

На тренингот на Баерн Минхен утрово имало шокантен момент кога многумина помислиле дека ѕв…